• Mercedes Sprinter Silver

  • Mercedes Sprinter Black

  • Mercedes Sprinter Silver Group

Holandia

Holandia jest monarchią konstytucyjną lezącą w zachodniej części europy nad Morzem Północnym i graniczy jedynie z dwoma państwami: Belgią i Niemcami. Jest to niewielki kraj, jednak może poszczycić się bogatą historią. Na tych terenach znaleziono narzędzia sprzed 30 tysięcy lat, a ludzie żyli tu zapewne nawet i 200 tysięcy lat temu. Tereny te były chętnie zamieszkiwane również w późniejszym okresie starożytności i średniowiecza. Obecnie Holandia jest prężnym państwem, który kojarzy się turystom szczególnie z wiatrakami, serem, tulipanami, rowerami. Jest to doskonały cel podroży dla każdego. Znaczna cześć społeczeństwa mówi po angielsku, a miasta takie jak Amsterdam, Haga i Rotterdam mogą zafascynować ludzi o rożnych gustach. Ci, którzy lubią sztukę znajdą tu liczne teatry i muzea oraz wiekowe budowle i dzieła sztuki. Amatorzy mocniejszych wrażeń natomiast znajdą tu liczne kluby i centra rozrywki. Dodatkowo unikalna kuchnia umili dzień niejednemu turyście. Jest to na pewno część świata warta odwiedzenia w wakacje, ale nie tylko.

Atrakcje

To wspaniałe miejsce na ziemi, gdzie można zarówno wypocząć na łonie natury, jak i zobaczyć wiele cudów obecnej oraz minionej epoki zarówno pod względem architektury, jak i malarstwa czy innych wyrobów kultury. Poniżej zaś przedstawiamy listę miejsc które po prostu trzeba zwiedzić:

Amsterdam

Jednym z pierwszych miejsc jakie powinno się odwiedzić, to oczywiście stolica Holandii. Obiekty, które z pewnością warto zobaczyć to Plac Dam wraz pałacem królewskim, mieszącym się w centrum miasta, w całym zaś mieście znajduję się mnóstwo wspaniałych budowli. Warto wypocząć na łodzi korzystając z rozbudowanej sieci kanałów, a osoby szukające innego typu rozrywek z chęcią odwiedzą sławną dzielnicę czerwonych świateł. Nie można zapomnieć o symbolu tego kraju czyli wiatrakach, które znajdziemy także i w tym mieście!

Ogród tulipanów Keukenhof

Ogród ten należy do jednych z największych atrakcji Holandii. Jest to bowiem największy ogród tulipanów w tym kraju i w okresie maja oraz czerwca, czyli kiedy kwiaty te kwitną, odwiedza je ponad milion osób. Szeroka gama kolorów oraz zapachów jest rajem dla fotografów i wszystkich przejezdnych turystów.

Zamki

Holandia to także wiele pięknych zamków których na terenie całego kraju jest ponad trzysta. Jednymi z ciekawszych to zamki:

  • Muiderslot,
  • Loevestein,
  • Loo,
  • Ammersoyen.

…Choć tak naprawdę każdy z nich jest warty zwiedzenia. Jest to tylko czubek góry lodowej i tak naprawdę na zwiedzanie tego niewielkiego kraju można spędzić całe życie, a i tak nie zdołamy odkryć wszystkich jego tajemnic.