• Mercedes Sprinter Silver

  • Mercedes Sprinter Black

  • Mercedes Sprinter Silver Group

Dlaczego warto podróżować busem?

Oczywiście w dzisiejszych czasach możemy podróżować na wiele sposobów. Jednak czy wszystkie z nich są jednakowo wygodne i korzystne? Warto poznać zalety podróżowania busem, by szybko przekonać się, że to doskonała alternatywa dla autokaru, kolei czy samolotu. Przedstawiamy najważniejsze atuty podróży busem.

Door to door, czyli od drzwi do drzwi

Przewozy busem obejmują określony obszar, z którego zabierani są pasażerowie. Za granicą busy dojeżdżają do najważniejszych miast i miejscowości na terenie Niemiec, Holandii czy Belgii. W trakcie rezerwacji miejsc kierowcy optymalizują trasę przejazdu tak, aby każdy z pasażerów został dowieziony możliwie jak najbliżej celu. W bardzo wielu przypadkach udaje się dowieźć pasażera dokładnie pod wskazany adres! To najlepsza opcja, zwłaszcza dla tych osób, które wyjeżdżają za granicę do pracy, nie zawsze znając miasto, w którym będą mieszkać.

Wygoda

Podróż busem odbywa się bez przesiadek, a więc bez stresu i zbędnego pośpiechu. Dobrze wyposażony bus oferuje możliwość dopasowania fotela do własnych potrzeb, klimatyzację, dostęp do internetu i wiele innych udogodnień. Podróżowanie nocą w busie jest zdecydowanie bardziej komfortowe, niż lot czy jazda pociągiem.

Cena

To niezaprzeczalny atut przemawiający za skorzystaniem z busa. W porównaniu z lotem czy koleją, czy prywatnym samochodem koszt podróży jest zdecydowanie niższy – także dlatego, że rozkłada się na wszystkich pasażerów. Pamiętajmy, że w przypadku busa jest to w zasadzie koszt całkowity. W pozostałych przypadkach trzeba doliczyć koszt dojazdu do celu z dworca lub lotniska.

Bagaż

Konieczność ważenia bagażu podręcznego przed lotem to prawdziwe utrapienie. W busie tego nie ma! Można zabrać wszelkie niezbędne rzeczy osobiste, bez obaw o wagę. Naturalnie, nie należy traktować busa jako wozu do przeprowadzki i dobrze jest pomyśleć także o innych pasażerach, którzy również będą mieli swoje bagaże. Umiar wskazany we wszystkim.

Dodatkowym atutem podróży busem są oczywiście doświadczeni i odpowiedzialni kierowcy, którzy wyruszają w trasę wypoczęci i regularnie zmieniają się za kierownicą. Nowoczesne systemy GPS gwarantują pełną kontrolę nad bezpieczeństwem podróży pasażerów.