• Mercedes Sprinter Silver

  • Mercedes Sprinter Black

  • Mercedes Sprinter Silver Group

Belgia

Belgia znajduje się w zachodniej części Europy i leży nad Morzem Północnym. Jest jednym z krajów założycielskich Unii Europejskiej i w stolicy tego kraju odbywa się większość obrad Parlamentu Europejskiego. Znajduje się tu także wiele instytucji międzynarodowych i UE.

bruksle1

Ten kraj to także wielowiekowa kultura, kuchnia i architektura. Nic dziwnego, że rocznie ten kraj odwiedza około 5 milinów turystów. W samej Brukseli zobaczymy wiele niezwykłe budowle, jak Grand Palace, ratusz z XV wieku, XVI-wieczny pałac Dom Króla i wiele więcej. Każdy kto przyjeżdża do Belgii nie powinien zapominać o lokalnej kuchni. To państwo słynie przede wszystkim z czekolady oraz piwa, których rodzajów wytwarza się około tysiąca. Tak samo popularne są gofry belgijskie i frytki, które powstały właśnie w tym kraju. Belgia jest z pewnością ciekawą propozycją na wczasy, krótkie i długie wyjazdy, a także spotkania biznesowe. Niezależnie jednak od powodu wizyty, w tym kraju chętnie Cię do niego zawieziemy w komfortowych warunkach. Wybierz naszą ofertę na busy do Belgii, a przekonasz się, że naprawdę warto!

Atrakcje

bruksle1
Belgia jest niezwykłym miejscem w Europie, jednak najwięcej wyciągniemy z tego kraju, gdy będziemy wiedzieć co nieco o lokalnych atrakcja. Dlatego postanowiliśmy przygotować listę ciekawych obiektów, które możemy ujrzeć w tym kraju:

  • Poza samym miastem, który zachwyci nas licznymi cudami architektury oraz muzeami, z pewnością warto zobaczyć Atomium – 103 metrowy model kryształu żelaza, a także punkt widokowy na Brukselę oraz Mini Europę – miniaturki najpiękniejszych miast europejskich.
  • W odległości 16 km na południe od Brukseli znajduje się historyczne miasto Waterloo. W 1815 roku odbyła się tam bitwa francuskiej armii Napoleona Bonaparte z brytyjskimi wojskami, po której wielki przywódca został wysłany na Wyspę Świętej Heleny.
  • Leuven leżący na wschód od Brukseli i jest jeszcze jednym miejscem, gdzie każdy powinien chociaż raz się udać. Słynie ono bowiem głównie ze swoich licznych zabytków jak Kościół św. Gertrudy, Wielki Beginaż, ratusz z XV wieku i wiele innych obiektów, z których kilka jest wpisanych do listy światowego dziedzictwa UNESCO.
  • W Belgii znajdziemy także coś dla osób lubiących wypoczynek na świeżym powietrzu. Mieszczą się tu bowiem Ardeny – przepiękne góry, które zimą są rajem dla narciarzy i snowboardzistów, a w czasie lata jest to prawdziwa mekka dla spadochroniarzy, wspinaczy i osób kochających wędrówki górskie.

Są to tylko wybrane atrakcje, bowiem nie sposób wypisać wszystkiego, co ten kraj ma do zaoferowania. Z pewnością każdy jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie!